Hledáme kolegyně a kolegy do naší diakonické rodiny!
Pojďte s námi pomáhat těm, kteří se neobejdou bez pomoci druhých.

Kdo jsme a co děláme?

Jsme jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních, zdravotních a vzdělávacích služeb u nás. Už 30 let pomáháme dětem, dospělým, seniorům i lidem s různými druhy postižení. Podporujeme ty, kteří se doma starají o své blízké, i ty, kteří se ocitli na pokraji svých sil. Ročně podpoříme více než 36 000 lidí v různých životních situacích.

Působíme na 153 místech v České republice, pomáháme také v 9 zemích světa. Diakonickou rodinu tvoří přes 2 000 zaměstnanců a téměř 1 000 dobrovolníků, jejichž práce a poslání vychází z křesťanských hodnot.

Lidé v Diakonii

Proč pracovat u nás

Diakonie patří k nejlepším organizacím v oboru poskytování sociálních služeb. Za její dobrou prací stojí kvalita našich lidí, které dovedeme odměnit dobrou mzdou, štědrým benefitním systémem i podporou v dalším rozvoji.

Při naší každodenní práci se opíráme o jasně definované hodnoty, kterými jsou milosrdenství, fortelnost, společenství a naděje. A co se za nimi skrývá?

• Každý člověk je pro nás důležitý, proto pomáháme všem bez rozdílu. #milosrdenství
  • Zaměřujeme se na poctivou a odborně odvedenou práci. Víme, co děláme, proč to děláme a dáváme si záležet na tom, jak to děláme. #fortelnost
  • Na práci v Diakonii není nikdo sám. Pracujeme v týmech, sdílíme své zkušenosti a podporujeme se. #společenství
  • Pracujeme s nadějí, že člověk může změnit svůj život k lepšímu, a snažíme se o to, abychom mu na cestě ke spokojenější budoucnosti byli dobrým průvodcem. #naděje

Trocha statistiky aneb dobré zprávy ze života v Diakonii

Jaký byl pro nás rok 2019?

5032 seniorům a nevyléčitelně nemocným jsme umožnili důstojný život doma nebo v našich zařízeních
3377 lidí s postižením u nás našlo domov, práci nebo smysluplnou náplň života
7877 ohrožených dětí, teenagerů či rodin využilo našich preventivních služeb
5525 lidí se na Diakonii obrátilo v krizové situaci