Přejít k hlavnímu obsahu

Hledáme kolegyně a kolegy do naší diakonické rodiny!
Pojďte s námi pomáhat těm, kteří se neobejdou bez pomoci druhých.

Hospic Citadela

Kdo jsme a co děláme?

Jsme jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních, zdravotních a vzdělávacích služeb u nás. Už 30 let pomáháme dětem, dospělým, seniorům i lidem s různými druhy postižení. Naše historie ale sahá až do roku 1903. Podporujeme ty, kteří se doma starají o své blízké, i ty, kteří se ocitli na pokraji svých sil. Ročně podpoříme více než 46 000 lidí v různých životních situacích.

Působíme na 259 místech v České republice, pomáháme také v 8 zemích světa. Diakonickou rodinu tvoří přes 2 000 zaměstnanců a téměř 1 000 dobrovolníků, jejichž práce a poslání vychází z křesťanských hodnot.

Lidé v Diakonii

„Pracovat v mosteckém azylovém domě pro matky s dětmi jsem začala vlastně náhodou. Moje dcera tady byla na středoškolské praxi, a právě se tu uvolnilo pracovní místo sociální asistenty. A dcera věděla, jak jsem v původní práci nešťastná, a tak mi řekla, abych to zkusila, že by to mohla být práce pro mě. Vyšlo to a dnes jsem tu už více jak 5 let. V sociální práci jsem se našla a neměnila bych. V azylovém domě žijeme jako v jedné velké domácnosti, takže tady pereme, vaříme, mluvíme spolu. Líbí se mi, že se mohu realizovat v aktivitách pro děti, práce mě určitě baví.“

Dana Kondrová
sociální asistentka a oceněná Pečovatelka roku 2022

„Když jsem v Diakonii začínala, měla jsem strach, jestli péči o staré a nemocné lidi zvládnu. Zaučovala mě ale ohromně příjemná kolegyně. Všechno mi vysvětlila, byla trpělivá, nedělala úšklebky, když jsem si s něčím nevěděla rady. A já si řekla, že pokud mi budou ze začátku takhle pomáhat, tak bych to mohla zvládnout. No a dnes je to 25 let, co u těch svých babiček pracuji. Mnoho lidí si myslí, že celý den jen krmím a přebaluji, tak to ale není. Naše klienty zapojujeme do každodenních činností tak, aby si připadali jako doma. Pracujeme na zahradě, pečeme, smažíme langoše, nebo třeba skládáme prádlo. Z práce se vždycky vracím nadopovaná. Po noční službě ani nechodím spát. Domů totiž přijdu tak nabitá energií, že bych neusnula. Jinou práci bych prostě dělat nechtěla.“

Olina Pružinová
pečovatelka v domově pro seniory

"Původně jsem pracovala jako učitelka na běžné základní škole. Po mateřské dovolené jsem se ale rozhodla nastoupit do speciální školy, určené dětem se středně těžkým a těžkým mentálním a kombinovaným postižením. Za začátku jsem měla potřebu naše žáky opečovávat a hodně jim pomáhat. Pak jsem si ale uvědomila, že jim nejvíc pomůžu tím, když je všechny ty věci naučím. S velkou radostí vzpomínám na Františka, který dnes díky skvělé práci nás, učitelek, a velké podpoře rodiny pracuje v chráněné kavárně. Taky si moc vážím svých kolegů. Práce ve speciální škole je těžká. Pracujete s dítětem, jeho rodinou, musíte být připraveni zastoupit kolegu v případě, že onemocní. V rámci tříd, ale i celé školy jsme na sobě hodně závislí. A právě tohle společenství lidí, se kterými spolupracuji, mě ohromně baví a motivuje k další práci.“

Hana Doubková
zástupkyně ředitele ve speciální škole

„V Diakonii pracuji již 11 let na pozici personalistky a správce informačních systémů. Práce mě baví, protože není jednotvárná a pořád se něco děje. A i když nepracuji přímo s klienty, je i za mojí prací vidět, že to má smysl. Protože pomoc má mnoho tváří.“

Kamila Beranová
personalistka

„Práce v Diakonii má pro mě veliký význam. Ač sedím v kanceláři a pracuji hlavně s papíry a počítačem, vím jistě, že se podílím na velkém díle celé rodiny Diakonie. Jako křesťanka jsem vděčná, že služba bližním, o které především v Diakonii jde, může být mojí každodenní náplní, a to je pro mě také každodenním impulzem zvesela ráno vyskočit z postele a jít do Diakonie prožít další den života. Vážím si všech kolegů, kteří se mnou v kanceláři pracují a podílejí se se mnou na této práci. Stejně tak si vážím kolegů ze všech středisek a škol. Za dlouhé roky působení v Diakonii mě s mnohými pojí i přátelství a sdílení.“

Ivana Swiatková
vedoucí sekretariátu

Proč pracovat u nás

Diakonie patří k nejlepším organizacím v oboru poskytování sociálních služeb. Za její dobrou prací stojí kvalita našich kolegů a kolegyň, které dovedeme odměnit dobrou mzdou, štědrým benefitním systémem i podporou v dalším rozvoji.

Při naší každodenní práci se opíráme o jasně definované hodnoty, kterými jsou milosrdenství, fortelnost, společenství a naděje. A co se za nimi skrývá?

• Každý člověk je pro nás důležitý, proto pomáháme všem bez rozdílu. #milosrdenství
  • Zaměřujeme se na poctivou a odborně odvedenou práci. Víme, co děláme, proč to děláme a dáváme si záležet na tom, jak to děláme. #fortelnost
  • Na práci v Diakonii není nikdo sám. Pracujeme v týmech, sdílíme své zkušenosti a podporujeme se. #společenství
  • Pracujeme s nadějí, že člověk může změnit svůj život k lepšímu, a snažíme se o to, abychom mu na cestě ke spokojenější budoucnosti byli dobrým průvodcem. #naděje

Trocha statistiky aneb dobré zprávy ze života v Diakonii

Jaký byl pro nás rok 2022?

0

seniorům a nevyléčitelně nemocným jsme umožnili důstojný život doma nebo v našich zařízeních.

0

lidí s postižením u nás našlo domov, práci nebo smysluplnou náplň života.

0

ohrožených dětí, teenagerů či rodin využilo našich preventivních služeb

0

lidem jsme nabídli pomocnou ruku v situacích, které se zdají mnohdy bezvýchodné.

0

V rámci humanitární a rozvojové spolupráce jsme podpořili 24 000 lidí v 8 zemích světa včetně Česka (například při povodních).